رنو کپچر را بیشتر بشناسید

رنو کپچر نام خودرویی در کلاس کراس اوورها کامپکت است که توسط شرکت خودروسازی رنوی فرانسه طراحی و تولید شده است. رنو این محصول خود را بر روی پلتفرم B تولید کرد و برای اولین بار از آن در سال ۲۰۳ در نمایشگاه خودروی ژنو رونمایی کرد و چند ماه بعد آن را به بازار خودروی فرانسه عرضه کرد. البته مدل مفهومی رنو کپچر برای اولین بار در نمایشگاه خودروی ژنو در سال ۲۰۱۱ معرفی شد.

این خودرو بر اساس نسل چهارم رنو کلیو و در ادامه استراتژی زبان طراحی جدید رنو که تحت رهبری لارنس ون دن آکر توسعه داده شده بود ساخته شده است. در طراحی بدنه رنو کپچر از فرم رنو کلیو استفاده شده است. یکی از نکات جالب طراحی این محصول رنو این است که داخل و بیرون خودرو از رنگ بندی دوگانه بهره می گیرد. رنو کپچر را می توان یکی از کراس اورهای پرطرفدار اروپا دانست که جزو محصولات پرفروش شرکت رنو نیز محسوب می‌شود. تیم طراحی رنو کپچربانوان زبادی را در خود جای داده بود به همین دلیل طراحی آن تا حدود زیادی با سلیقه و ذائقه زنان هماهنگ است. این خودرو دارای امکانات مختلف و شخصی سازی متفاوت در داخل و خارج خودرو است. سیستم تعلیق این خودرو در قسمت جلو از نوع مک فرسون و در عقب نیز از توع محور میله پیچشی است.

رنو کپچر

موتور این خودروی کراس اوور در قسمت جلو قرار دارد؛ همچنین طول رنو کپچر ۴۱۲۲ میلیمتر، عرض آن ۱۷۷۸ میلیمتر، ارتفاع آن ۱۵۶۷ میلیمتر و فاصله بین دو محورش ۲۶۰۶ میلیمتر است. رنو این محصول خود را در شهرهای وایادولید اسپانیا و کوالالامپور مالزی مونتاژ می کند.

رنو کپچر به صورت رسمی در چهار مدل در بازار بریتانیا عرضه شد که عبارتند از: Expression، Expression+، Dynamique Media Nav و Dynamique S Media Nav.

رنو کپچر توانست در آزمون EuroNCAP در سال ۲۰۱۳ پنج ستاره ایمنی را به دست آورد. کمربند ایمنی سه نفطه ای، دو کیسه هوا، کروز کنرل، محدود کننده سرعت، کنترل الکترونیکی پایداری خودرو، سیستم ترمز ضد قفل و هشدار ددهنده بصری کمربند ایمنی از جمله امکانات ایمنی این خودرو هستند. به علاوه این محصول محبوب رنو مجهز به دستیار استارت در سر بالایی است.

رنو در ماه می سال ۲۰۱۷ نسخه فیس لیفت رنو کپچر را معرفی کرد که طراحی داخلی و خارجی آن کمی دچار تغییر شده و تجهیزات آن نیز کمی ارتقا یافته بود. رنو کپچر از نظر فروش نیز فوق العاده ظاهر شد و در سال ۲۰۱۳ با وجود اینکه کمتر از یک سال از عرضه آن به بازار گذشته بود توانست با فروش ۸۴۰۰۰ دستگاه جایگاه سوم پر فروش ترین کراس اوور سایز کوچک اروپا به دست آورد و پست سر نیسان جوک و داچیا داستر قرار بگیرد. رنو کپچر در پایان سال ۲۰۱۵ با فروش ۱۹۵۳۲۳ دستگاه در جایگاه چهاردهمین خودروی پرفروش در قاره اروپا قرار گرفت.

داخل رنو کپچر


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *